top of page

Edukacja

Edukacja jest niezbędnym elementem pracy naszych specjalistów. W trosce o stan zdrowia jamy ustnej naszych najmłodszych i młodych Pacjentów jesteśmy zobligowani do przekazywania wiedzy nie tylko im, ale także rodzicom czy też opiekunom. Aby cieszyć się pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami nasi Pacjenci muszą wiedzieć jak o nie dbać na co dzień w ramach profilaktyki domowej. Dorośli zaś, powinni mieć świadomość jak duży problem stanowi próchnica, jakie niesie ze sobą zagrożenia i jak ważna jest profilaktyka stomatologiczna, tak aby wcześnie wykryte problemy podlegały zazwyczaj prostemu leczeniu zachowawczemu, które nie będzie stresować naszych pociech lub powodować dalszych problemów ze zdrowiem.  

edu.jpg

W ramach usług edukacyjnych przyjedziemy chętnie do Państwa szkoły/placówki aby przeprowadzić trwającą około 15 minut prezentację dla rodziców. Szanując Państwa czas, zwykle łączymy ją np. ze spotkaniami z okazji rozpoczęcia roku szkolnego lub zebraniami rodziców. Prezentacja ma między innymi na celu uświadomienie jak duży problem stanowi próchnica (według badań cierpi na nią prawie 90% naszych pociech), jakie są konsekwencje braku leczenia, możliwe powikłania oraz ścieżki leczenia. Opowiadamy o zakresie przeprowadzanych u Państwa badań dzieci i młodzieży, gorąco namawiając do wzięcia udziału w BEZPŁATNYM programie profilaktycznym w Dentobusie. Omawiamy także proces obsługi i procedury bezpieczeństwa Pacjentów oraz odpowiadamy na pytania rodziców.

Zwłaszcza w przedszkolach lub klasach początkowych, podczas wizyty Dentobusu, nasz lekarz lub higienistka stomatologiczna w przystępny sposób mogą ponadto przeprowadzić dla najmłodszych Pacjentów instruktaże higieny jamy ustnej. 

bottom of page